Jól jelzi ősi hadtörténelmünk nagyívűségét, mely tele van könyörtelen csatákkal, mámorító győzelmekkel, keserű vereségekkel és elszánt talpra állásokkal, hogy annak hősei oly számosak az egyszerű közvitézektől a legendás hadvezérekig, amellyel alig kelhet versenyre más nép.
Az ő helytállásuk az, mely például és útmutatóul kell szolgáljon a mai, felbolydult értékrendű világunkban. Háborúink hősei tetteikkel igazolták bátorságukat, nemzetük és bajtársaik iránti elkötelezettségüket. Az általuk megtestesített ideák gyakorlása, vagyis a hierarchia elfogadása, a parancs és az engedelmesség rendje, a harc közbeni heroizmus, a becsület és hűség, valamint az önfeláldozás erényei, időtlen értékek, melyek a nemzet létének, egységének és fennmaradásának is elengedhetetlen feltételei.
A mindennapi életben a magyar hősi múlt jelenkori örökösei a Honvédség tagjai, tehát a katonai hivatást választók természetszerűleg a fent taglalt erények szerint kell élniük – erre kötelezik őket a háborúkban töltött több mint ezer év magyar katonahősei!
Nagyon szipi szupi itt minden kurvajóNagyon szipi szupi itt minden kurvajóNagyon szipi szupi itt minden kurvajóNagyon szipi szupi itt minden kurvajóNagyon szipi szupi itt minden kurvajóNagyon szipi szupi itt minden kurvajó
sad sad
MH8i3 Szupevezető
Június 25. A dandár alapítását Mária Terézia magyar királynővé koronázásának eseményéhez, egyben a királynő által alapított 32. Gyalogezred jogelődjéhez, a Ghymesi Forgách Ignác grófról elnevezett Forgách ezred megalakításához köti.
2006. végén a Magyar Honvédség hatékony működését elősegítő szervezeti átalakítások előkészítése keretében fogalmazódott meg az MH Támogató Dandár megalakításának szükségessége. A dandár lényegében az MH Híradó és Informatikai Parancsnokság, az MH Budapesti Helyőrség-parancsnokság, az MH Támogató Ezred, az MH 32. Budapest Őr- és Díszezred, az MH Központi Zenekar egyidejű megszüntetésével, azok szervezeti elemei többségének integrálásával jött létre.
Csapatzászlaját a katonai szervezet 2007. június 11-én vehette át, melyet a köztársasági elnök, a honvédelmi miniszter, a Honvéd Vezérkar főnöke, valamint Budapest főpolgármestere által adományozott szalagok ékesítik.
2011. január 1-jétől a dandár megkezdte a Nemzeti Honvéd Díszegység, Honvéd Koronaőrség, majd 2012 év elejétől a Honvéd Palotaőrség felállítását, 2013-ban pedig a HM Protokoll Rekreációs és Kulturális Igazgatóság integrálását.
Az alakulat 2012. május 20-i hatállyal vette fel a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár nevet, tisztelegve a névadó, vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor vezérezredes előtt, aki korának kiemelkedő katonai személyisége volt, és tetteivel valamint életpályájával méltó példát mutat napjaink katonái számára, így nevét a szervezet büszkén viseli és törekszik, hogy méltó legyen rá feladatai teljesítése során.